sobota 10. března 2012

První schůzka – pracovní pohovor (1. DÍL)

Na první schůzi, která byla zároveň pracovním pohovorem, jsem byl pozván do budovy nejvyššího kontrolního úřadu v Praze (moc pěkná budova, říkal jsem si, kde berou na pronájem kanceláří). Sebou jsem si měl donést strukturovaný životopis a hlavně přijít společensky oblečen.

Po příchodu tam na mě čekal můj kamarád, přes kterého jsem se k tomu dostal a jeho „nadřízený“. Nejprve padla první otázka na mě: Proč tam jsem a co od toho očekávám? Pak jsem předal svůj životopis a asi 25minut vyplňoval nějaký dotazník se sebehodnocením apod. Mezitím si prošli můj životopis a pak mi kladli různé otázky a ptali se mě, jestli i já mám otázky.

Např. jedna z jejich otázek byla klasická „pohovorová“, kde se mě ptali, co mohu firmě nabídnout a proč by si měli vybrat právě mě. K tomu dodali, že celé mé zaškolení vyjde na 100 000 Kč. Má reakce na to byla nejprve delší mlčení a přemýšlení, jestli se jim vůbec mohu nějak vyplatit, ale pak jsem odpověděl otázkou: A jak je vůbec možné, že to stojí tolik? 100 000 Kč je docela hodně peněz, to se mi nějak nezdá (hlavou se mi při tom honily myšlenky, jestli to schválně „nastřelili“, nebo proč se nenaučí to dělat levněji). Jejich reakce vypadala, jako že to asi nečekali, ale odpověděli, že už jen prostory (celé jedno patro v budově nejvyššího kontrolního úřadu), které si pronajímají, přijde na ohromné peníze a že prostě veškeré náklady spojené s celým zaškolením vyjdou po zaokrouhlení zhruba v těchto částkách.

Kromě toho jsme se dost bavili o mě a mých aktivitách, také o společnosti Partners a jejích aktivitách.

K závěru jsem se dověděl, že jeden ze seminářů bude placený a bude za 1 400 Kč, v tu chvíli se trochu rozplynuly mé představy o finančním poradenství u Partners, ale kamarád mi záhy vysvětlil, že je to víkendový seminář a že se koná v hotelu a je i s noclehem a plnou penzí, což jsem bral jako že OK, že to asi nebude o tom, aby na tom vydělali...

Úplně na závěr pohovoru mi sdělili, že se mi ozvou do 2 pracovních dnů s výsledkem, zda mě přijmou do měsíčního výběrového řízení (které je zároveň školícím cyklem) či nikoliv.

Z budovy nejvyššího kontrolního úřadu jsem odcházel s celkem nadějnými vyhlídkami na spolupráci s Partners v případě přijetí.

4 komentáře:

 1. Dobrý den,
  uvedl bych věci na pravou míru. Nevím, za jakých okolností a jak probíhal pohovor. Ale některé věci jste buď špatně pochopil nebo podle toho co píšete Vám byly špatně vysvětleny.

  Zmíněné vzdělávání za 100 tis. je nadstandartní evropský vzdělávací kurz na jehož konci získáte certifikát ( více informací na www.efa.partners.cz ) - tento certifikát a tyto zkoušky jsou nadstavbové a neprobíhají na začátku zahájení spolupráce - tento kurz a tyto zkoušky jsou dobrovolné, tedy záleží na Vás zda v průběhu fungování chcete tento certifikát získat = úvodní školení u nové vybraného spolupracovníka se neplatí. Výše zmíněných 1.400,- bude nejspíše cena za víkendový seminář ( další část našeho vzdělávání ).1.400 Kč není cena školení, ale tím, že je to víkendové školení, tak tato cena je za ubytování v hotelu + jídlo na celý pobyt + podíl na pronájmu školících místností v hotelu - tzn. tyto peníze platíte pouze za sebe a své ubytování, školení jako takové je bezplatné. Jakožto i další školení, které byste absolvoval v průběhu vzdělávání.

  Pokud budete mít ještě nějaké dotazy, můžete se na mě obrátit, rád Vám případně pomohu.

  S pozdravem J. Váňa
  e-mail:jaroslav.vana@partners.cz

  OdpovědětSmazat
 2. Děkuji za reakci a vysvětlení, pár dotazů se ještě určitě najde :)

  OdpovědětSmazat
 3. Jeden z další laických a neprofesionální blogů nějaké 20-ti leté slečny. za školení u partners se neplatí. Nevím kdo jste a proč se snažíte pošpinit tuhle společnost. Spousta vecí tady není pravda- kdyby byli tak tam nedělám.. tohle vážně nechápu. Další věc co mi tady nesedí jsou vaše názory (letmo např. Fio banka)- nijak podložené ničím- to znamená naprosto laické a irelevantní. Víte co, kdyby jste alespoň zastupovala nějakou větší společnost, nebo nějakým způsobem viděla do světa ekonomiky :D
  Co na to říct? Lidi holt chtějí slyšet špatné drby.

  OdpovědětSmazat
 4. Dobrý den paní Pelková,

  Váš trochu zmatený příspěvek mě velice pobavil. Máte pravdu, že tento blog není profesionální, je pouhým využitím služeb na Blogger.com.

  Co se týče placení víkendových seminářů, tak to je, myslím si, dostatečně vysvětleno, že v tom je zahrnuto ubytování, jídlo a podobně. Možná že záleží, pod kým člověk konkrétně je a ne všichni tyto semináře požadují.

  Další věcí je, že se nikoho nesnažím pošpinit, pouze shrnuji fakta a doplňuji o své dojmy. Mohla byste mi prosím napsat, co konkrétně není pravda? Ono „spousta věcí“ zní dost obecně.

  Co se týče Fio banky, čím bych to jako měl podkládat? Já s ní mám dobré zkušenosti a jen jsem se u Pratners ptal, proč s ní nespolupracují.

  Budu se těšit na Vaše další příspěvky :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za komentář! Každého názoru si vážím.